Jesteś tutaj:
PANADOL BABY, ZAWIESINA 100 ML
PANADOL BABY, ZAWIESINA 100 ML
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 100 ML
Skład 5 ml zawiesiny doustnej zawiera

Substancje czynne:
- paracetamol 120 mg

Substancje pomocnicze:
- kwas jabłkowy
- azorubinę
- gumę ksantową
- syrop glukozowy uwodorniony
- aromat truskawkowy
- sorbitol 70 %
- nipasept sodu
- sorbitol
- kwas cytrynowy bezwodny
- woda oczyszczona

Nie zawiera cukru, alkoholu, salicylanów ani ibuprofenu.

Zawiesina ma smak truskawkowy.

Działanie Panadol Baby to lek o działaniu przeciwgoraczkowym i przeciwbólowym. Stosowany zgodnie z zaleceniami nie drażni błony śluzowej żołądka i nie wpływa negatywnie na czynność nerek. Paracetamol ze względu na bezpieczeństwo stosowania, może być podawany bez konsultacji z lekarzem w leczeniu bólu i gorączki u dzieci już od 3 miesiaca życia.
Wskazania Gorączka i ból występujące:
- w czasie przeziębienia i grypy
- po szczepieniach

Bóle różnego pochodzenia:
- bolesne ząbkowanie
- ból zębów
- ból głowy
- ból gardła
- ból ucha

Przeciwwskazania Nie należy stosować leku Panadol dla dzieci:
- jeśli stosuje się jednocześnie inne leki zawierające paracetamol
- w razie nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol lub którykolwiek z innych składników leku
- w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek u dziecka

Zachować szczególną ostrożność stosując Panadol dla dzieci:
- u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek
- u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej

Należy zasięgnąć porady lekarza w przypadku:
- gdy objawy nie ustąpią po 3 dniach
- dziecko ma mniej niż 3 miesiące

Dawkowanie Należy wstrząsnąć butelkę przed użyciem.

Szybkość i skuteczność działania leku zależy m.in. od dokładnego dawkowania. Butelka Panadolu dla dzieci zawiera 100 ml zawiesiny. 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu. Miarka dozująca załączona jest do opakowania. Dawkowanie ustala się wg masy ciała dziecka.

6 kg - 3,5 ml
8 kg - 5 ml
9 kg - 5,5 ml
10 kg - 6 ml
12,5 kg - 8 ml
15 kg - 9 ml
17 kg - 10,5 ml
19 kg - 12 ml
21 kg - 13 ml
30 kg - 19 ml
42 kg - 26 ml

Nie należy podawać leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60 mg paracetamolu/kg m.c./24 godz.). Przed podaniem leku dziecku poniżej 3 miesiąca życia należy skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana dawka jednorazowa.

W przypadku zażycia dawki większej niż zalecana należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet gdy samopoczucie pacjenta jest dobre. Przedawkowanie paracetamolu może spowodować niewydolność wątroby i sporadycznie nerek.
Odtrutką jest: N-acetylocysteina.

Działania niepożądane Jak każdy lek Panadol dla dzieci może powodować działania niepożądane. Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie. Mogą wystąpić reakcje alergiczne np. wysypka skórna. Mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka. Przy przedawkowaniu możliwe jest upośledzenie czynności wątroby lub nerek. Bardzo rzadko mogą wystąpić zmiany w morfologii krwi (trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza).
Opis <b>Panadol Baby</b> to lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Stosowany zgodnie z zaleceniami nie drażni błony śluzowej żołądka i nie wpływa negatywnie na czynność nerek. <u>Paracetamol</u> ze względu na bezpieczeństwo stosowania, może być podawany bez konsultacji z lekarzem w leczeniu bólu i gorączki u dzieci już od 3 miesiaca życia.

<u>Wskazania</u>:
Przeciwgorączkowo w czasie przeziębienia i grypy.
Bóle różnego pochodzenia, na przykład:
<li> bolesne ząbkowanie,
<li> bóle zębów,
<li> bóle gardła.
Postać zawiesina 
Dorośli i dzieci dzieci 
Składnik paracetamol 
Ocena

Oceny i opinie

Twoja ocena

  • Katarzyna: Stosuję tę zawiesinę u mojej córeczki, która ma już 14 m-cy. Szczególnie przy stanach z gorączką, przy ząbkowaniu - muszę przyznać, że początkowo nie byłam przekonana, gdyż wcześniej używałam czopków, ale ze względu na niemiłe odczucia dziecka i częste kupki zdecydowałam się na zawiesinę i szczerze polecam, bo działa bardzo szybko, a dziecku smakuje truskawkowy, słodki smak i wszyscy są zadowoleni.
  • Piotr: Skutecznie pomaga w zwalczaniu stanów podgorączkowych (i gorączki po konsultacji z lekarzem) u dzieci. Poza tym dzieciom smakuje.

Podobne produkty

Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym ...

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.